Wybielanie

Zdrowe zęby, to też zdrowie całego człowieka. Jeśli do tego mają piękny wygląd, poprawiają samopoczucie i samoocenę. Powodują, że chcemy częściej się uśmiechać. Jesteśmy też, inaczej postrzegani przez otoczenie - dużo bardziej pozytywnie. Wygląd zębów nie zawsze spełnia oczekiwania, czasem nie jest nawet zadowalający. Dobrą metodą na poprawienie ich wyglądu jest ich wybielenie. Co więcej, wykonane w sposób prawidłowy i z uwzględnieniem przeciwwskazań, jest bezpieczne.

Wybielanie zębów można przeprowadzić na dwa sposoby:


Pierwszym sposobem jest wybielanie gabinetowe

Drugim z nich jest wybielanie domowe

Przy użyciu żelu wybielającego i nakładek.

Proponujemy tu jeden z najnowocześniejszych preparatów do profesjonalnego wybielania zębów w domu. Dla pacjenta wykonujemy w laboratorium indywidualne nakładki na zęby, do których dołączamy preparat do wybielania. Najczęściej zalecany jest preparat w wersji nocnej np. Nite White ACP. Dla osób, które nie mogą spać w nakładkach polecamy preparat na dzień Day White ACP.

Przed rozpoczęciem wybielania, lekarz udziela szczegółowych instrukcji i wyznacza wizyty kontrolne. Wybielanie tą metodą trwa od 2 do 3 tygodni.

Przeciwwskazaniem do tej metody są odsłonięte korzenie zębów lub potrzeba wybielenia tylko poszczególnych zębów.

Jak wygląda wybielanie zębów w gabinecie?

Przed planowanym wybielaniem, lekarz przeprowadza badanie i kwalifikuje na zabieg. Często zaleca też wykonanie, przed zabiegiem wybielania, profesjonalnej higieny jamy ustnej w gabinecie. Dziąsła zabezpieczane są specjalnym preparatem, który po świeceniu lampą usztywnia się, dając ochronę dziąsłom. Zdejmowany jest po zakończeniu wybielenia. Na zęby można już bezpiecznie nałożyć żel i aktywować go światłem lasera lub lampy LED.

W naszym Gabinecie proponujemy wybielanie przy użyciu lasera. Ta metoda bardzo skraca czas wybielania i tym samym zmniejsza nadwrażliwość pozabiegową.

Czy wybielanie zębów wpływa na powstanie ich nadwrażliwości?

W trakcie wybielania zębów może pojawić się okresowa, przemijająca nadwrażliwość, zwłaszcza przy spożywaniu zimnych napojów. W celu zagwarantowania jak najlepszej opieki w cenie wybielania, każdy nasz pacjent ma zapewniony zabieg odwrażliwiania zębów oraz regenerację szkliwa, jak również wizyty kontrolne.

Czy są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Na wybielanie zębów nie powinny decydować się: kobiety ciężarne i karmiące piersią, osoby uczulone na jakikolwiek składnik preparatu wybielającego, np. na nadtlenek wodoru, chorzy na epilepsję lub chorobę Parkinsona, osoby z intensywna nadwrażliwością zębów (po zabiegu może nastąpić nasilenie objawów), a także młodzież do ok. 16 roku życia (rozwój zębów nie jest wówczas całkowicie zakończony).

Zalecenia po zabiegu wybielania zębów:

72 godziny po wybielaniu obowiązuje „ biała dieta”. Nie powinno się wówczas spożywać takich produktów, jak kawa, tytoń, herbata, czerwone wino, napoje energetyczne i gazowane „kolorowe”, cytrusy, owoce i warzywa zawierające dużo barwnika (np. marchew, buraki, jagody, porzeczki, pomidory), przyprawy takie jak szafran, kurkuma, papryka itp. Korzystne jest też stosowanie pasty do zębów nadwrażliwych, aby łagodzić dolegliwości, które mogą się przejściowo pojawić.

Efekt uzyskanej bieli utrzymuje się ok. 2 lat, czasem dłużej, zależnie m.in. od codziennej diety.